Zmień sposób, w jaki robisz zakupy

Czy dbasz o to, co kupujesz w ten sam sposób, w jaki dbasz o osoby, które tworzysz? Robienie własnych ubrań sprawia, że ​​czujesz się dobrze i poprawia samoocenę. Ponadto lepiej dbamy o nasze ręcznie robione elementy, więc trwają dłużej niż te, które kupujemy. Zrób własne ubrania, dbaj o nie, a będziesz przyczyniać się do bardziej zrównoważonej planety, w której przemysł spowolniony odgrywa ważną rolę.

Wak próbuje rozprzestrzeniać ruch wolno-modny, wprowadzając nową wartość ręcznie robionym przedmiotom modowym. Pracujemy nad opracowywaniem modnych projektów i zestawów dla początkujących, abyśmy mogli dotrzeć do młodszych pokoleń.

Przyczynić się do lepszej planety

Czy kiedykolwiek myślałeś o tym, jak powstają ubrania, które kupujemy?

Jeśli na drutach własnego swetra zajmuje więcej niż tydzień i kosztuje ponad 90 USD, w jaki sposób inne marki mogą je wyprodukować w mniej niż jeden dzień za mniej niż 20 USD? Zachęcamy wszystkich do zastanowienia się nad pracą, kosztami i procesami produkcyjnymi, które wspieramy. W ten sposób mamy możliwość zmniejszenia zanieczyszczenia i naszego wpływu na środowisko.

Nasze materiały

Bardzo nam zależy na naszych materiałach i ich pozyskiwaniu. Nasz zespół nadzoruje każdy krok w naszym procesie produkcyjnym, aby zapewnić, że nasze produkty są przyjazne dla środowiska. Ponadto przyczyniamy się do lokalnych społeczności, tworząc możliwości rozwoju pracy i społeczności poprzez nasz długi proces produkcji: trochę dla nas może wiele dla nich oznaczać.

Oprócz naszej przędzy nasze igły i haczyki są rzemieślnicze wykonane ze 100% certyfikowanego buku z certyfikatu FSC. Nasze papierowe torby są poddawane recyklingowi, możliwe do recyklingu i wielokrotnego użytku. Od momentu otwierania zestawu istnieje wiele sposobów, aby dać drugie życie tym torbom i zmniejszyć odpady.

Apart from our yarn, our needles and hooks are artisan made from 100% FSC Certified beechwood. Our paper bags are recycled, recyclable, and reusable. From the moment you open your kit, there are so many ways to give a second life to these bags and reduce waste.

Dbaj o swoje ręcznie robione przedmioty

Jeśli je lubisz, zrób je! A jeśli to kochasz, spraw, by trwało wiecznie! Zadbaj o swoje ręcznie robione projekty z pomocą naszego przewodnika:

 • Po spędzeniu tak wiele czasu na tworzeniu ręcznie robionych przedmiotów, zdecydowanie odradzamy pranie ich w pralce, aby uniknąć uszkodzenia ich delikatnych i naturalnych włókien. Korzystanie z pralki może spowodować kurczenie się i filcowanie projektu, a odzyskanie go jest prawie niemożliwe!

 • To całkowicie normalne, że na ręcznie robionych wełnianych ubraniach pojawiają się mechacenia. Sugerujemy użycie grzebienia do wełny lub maszyny do pillingowania, aby pomóc w utrzymaniu i przedłużyć żywotność projektów poprzez wyeliminowanie nieestetycznych zmechaceń i grudek.

 • Używanie haftu do naprawy i naprawy zużytych ubrań dodaje unikalnych, dekoracyjnych akcentów, jednocześnie wzmacniając tkaninę, przedłużając użyteczność odzieży i zmniejszając ilość odpadów.

 • Używanie ściegu podwójnego jest bardzo przydatne do naprawy i cerowania ręcznie dzianych przedmiotów, ponieważ płynnie wzmacnia osłabione obszary, zachowując integralność projektu odzieży i wydłużając jej żywotność. Można go również użyć do nadania nowego blasku ręcznie dzierganym przedmiotom, które masz w swojej kolekcji od dłuższego czasu, sprawiając, że poczują się jak nowe!

 • Pranie ręczne ręcznie robionych wełnianych swetrów pomaga zachować ich delikatne włókna i skomplikowane wzory, zapewniając długowieczność i zachowując ich oryginalną jakość. Pamiętaj, aby delikatnie prać ręcznie dzianiny w wodzie o temperaturze pokojowej i neutralnym mydłem.

 • Aby wysuszyć dzianiny ręczne na powietrzu, nie wykręcaj ich, delikatnie dopasuj je do oryginalnych wymiarów, połóż płasko na ręczniku lub suszarce z dala od bezpośredniego światła słonecznego i pozwól im całkowicie wyschnąć.

 • Gotowanie na parze dzianin ręcznych zamiast ich prania pomaga odświeżyć i usunąć zagniecenia bez ryzyka uszkodzenia delikatnych włókien lub zakłócenia kształtu odzieży.

 • Czy wiesz, że włókna wełny mają naturalne właściwości antybakteryjne? Unikalna struktura włókna i zawartość lanoliny mogą hamować rozwój bakterii i utrzymywać świeżość odzieży przez dłuższy czas. Czasami wystarczy tylko przewietrzyć ręcznie robione rzeczy, co powinno wystarczyć do wyeliminowania wszelkich uwięzionych zapachów, zachowując ich czystość i integralność.

 • Jeśli ci się podoba, noś ją! A jeśli już ci się nie podoba, rozplącz ją! Rozplątywanie ręcznie dzierganych przedmiotów w celu ponownego wykorzystania przędzy promuje zrównoważony rozwój poprzez zmniejszenie ilości odpadów i umożliwia tworzenie nowych projektów z wcześniej używanych materiałów.

 • Nasz Mixed Yarn jest certyfikowany przez GOTS. Global Organic Textile Standard (GOTS) jest uznawany za wiodący na świecie standard przetwarzania tekstyliów wykonanych z włókien organicznych. Określa on wysokopoziomowe kryteria środowiskowe w całym łańcuchu dostaw tekstyliów organicznych i wymaga również zgodności z kryteriami społecznymi.

 • To certyfikacja jest dostarczana przez Promperú, jednostkę należącą do Ministerstwa Handlu Zagranicznego i Turystyki Peru. Fair Trade to solidarny, sprawiedliwy i etyczny model, który ma na celu zapewnienie uczciwych korzyści każdej ze stron zaangażowanych w proces produkcji produktu lub usługi.

 • Mulesing to bolesny zabieg chirurgiczny wykonywany na owcach, często stosowany w Australii w celu zapobiegania infekcji pasożytniczej Flystrike. Mulesingu można uniknąć, istnieją realne alternatywy. Nasza przędza jest w 100% wolna od mulesingu.

 • STANDARD 100 OEKO-TEX®️ to jedna z najbardziej znanych na świecie marek produktów tekstylnych testowanych pod kątem szkodliwych substancji. Oznacza zaufanie klientów i wysokie bezpieczeństwo produktów.