Moda zrównoważona

ZMIEŃ SPOSÓB, W JAKI KUPUJESZ

Czy w taki sam sposób dbasz o rzeczy, które wykonujesz własnoręcznie, jak o te, które kupujesz? Robienie ubrań na drutach sprawia przyjemość i poprawia samoocenę. Poza tym, zazwyczaj bardziej dbamy o własnoręcznie wykonane rzeczy, dzięki temu starczają one na dłużej niż te kupne. Rób własnoręcznie ubrania, dbaj o nie, a przyczynisz się do dbania o planetę zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, gdzie moda w stylu slow odgrywa istotną rolę.

WAK stara się propagować modę w stylu slow, dzięki wartościowym ręcznie wykonywanym rzeczom. Pracujemy nad przygotowywaniem modnych wzorów i zestawów dla początkujących, aby dotrzeć także do młodego pokolenia.

PRZYCZYŃ SIĘ DO POPRAWY STANU NASZEJ PLANETY

Czy zastanawiałaś się kiedyś, jak wykonuje się ubrania, które kupujemy?

Skoro wykonanie własnego swetra zajmuje ponad tydzień i kosztuje ponad 90$, jakim sposobem inne marki produkują go krócej niż w dzień i kosztuje poniżej 20$? Zachęcamy każdego z Was, by zastanowił się nad pracą, kosztem i procesem produkcji, który wspieramy. Dzięki temu mamy szansę zmniejszyć zanieczyszczenie i nasz wpływ na środowisko.

NASZE MATERIAŁY

Bardzo dbamy o nasze materiały i o to, jak są pozyskiwane. Nasz zespół nadzoruje każdy etap produkcji, aby upewnić się, że nasze produkty są przyjazne środowisku. Co więcej, wspieramy lokalne społeczności, tworząc miejsca pracy i dając możliwość rozwoju dzięki długiemu procesowi produkcji: Niewiele dla nas znaczy tak wiele dla nich.

Oprócz naszych włóczek, także nasze druty i szydełka zrobione są ręcznie ze 100% drewna bukowego z certyfikatem FSC. Nasze torby papierowe pochodzą z recyklingu, nadają się do recyklingu i są wielokrotnego użytku. Od momentu, gdy otworzysz swój zestaw, możesz na wiele sposobów ponownie wykorzystać torbę i zredukować odpady.

INNE INFORMACJE NA TEMAT NASZYCH MATERIAŁÓW

Recycled Yarn

Włóczka z recyklingu wykonana w 95% z bawełny i w 5% z innych włókien. Pomysł na włóczkę zrodził się po to, by dać drugie życie zużytym lub starym jeansom. Dzięki recyklingowi, włókna są przygotowywane, mieszane i skręcane w jedną nić, gotową do użycia.

Nasza nowa włóczka: Bamboo

Bambus do wzrostu potrzebuje niewiele wody, dzięki temu pozwala zachować naturalne źródła wody. Produkuje też więcej tlenu na metr kwadratowy niż jakikolwiek inny leśny ekosystem.

The Tape

Włóczka przyjazna środowisku, zrobiona z koszulek z recyklingu, które zasługują na drugie życie.

 
Recycled Claim Standard (RCS) to międzynarodowy, dobrowolny standard, który określa wymogi dla firm zewnętrznych ws. certyfikatów dotyczących włókien pochodzących z recyklingu oraz łańcucha dostaw. Głównym celem RCS jest zwiększenie użycia włókien pochodzących z recyklingu oraz zastosowania się do wymogów dotyczących łańcucha dostaw określonych w Content Claim Standard (CCS).
Global Organic Textile Standard (GOTS) to uznany i wiodący światowy standard produkcji materiałów z włókien organicznych. Określa rygorystyczne kryteria środowiskowe dotyczące całego łańcucha dostaw, a także wymaga zgodności z kryteriami społecznymi.
Ten certyfikat dostarczany jest przez Promperú, jednostkę należącą do peruwiańskiego Ministerstwa Handlu Zagranicznego i Turystyki. Fair Trade to model oparty na solidarności, sprawiedliwości i etyce, który dba o zapewnienie należytego wynagrodzenia dla każdej ze stron zaangażowanych w proces produkcji produktu lub usługi.
Mulesing to bolesny zabieg chirurgiczny wykonywany u owiec, powszechny w Australii, który ma na celu zapobiegać infekcjom pasożytniczym. Można jednak uniknąć mulesing'u, korzystając z dostępnych alternatyw. Nasza włóczka jest w 100% wolna od mulesing'u.
STANDARD 100 by OEKO-TEX®️ jest najpowszechniejszym na świecie oznaczeniem materiałów sprawdzonych pod kątem szkodliwych substancji. W trosce o zaufanie klientów i najwyższe bezpieczeństwo.
Global Recycled Standard (GRS) to międzynarodowy standard dotyczący całego produktu, który określa wymagania względem stron trzecich dotyczące certyfikacji włókien pochodzących z recyklingu, łańcucha dostaw, praktyk środowiskowych i społecznych, obostrzeń chemicznych. Celem GRS jest zwiększenie użycia materiałów pochodzących z recyklingu.