ZALETY WŁÓCZEK WAK

NATURALNA WŁÓCZKA 100%

Włóczka WAK jest w 100% wykonana z owczej wełny bez najmniejszego dodatku włókien akrylowych. Stawiamy na naturalność i jesteśmy wielkimi sprzymierzeńcami bardziej ekologicznego świata.

WEŁNA PERUWIAŃSKA 100%

Wełna ta pochodzi z wysokich Andów Ameryki Południowej. Uzyskuje się ją z rasy owiec będącej efektem skrzyżowania owcy Corriedale z Merynosem. Są one hodowane na wysokościach powyżej 2000 m n.p.m.

SZCZĘŚLIWE OWCE

W peruwiańskich Andach nasze owce żyją w optymalnych warunkach w całkowicie naturalnym środowisku, co bezpośrednio oddziałuje na jakość ich wełny.

MODNE KOLORY

Używamy włóczek w kolorach, które są tendencją w danym sezonie. Nie zapominając przy tym o podstawowej, eleganckiej czerni, szarości czy beżu.

PRZYJEMNOŚĆ W DOTYKU, KOLOR I GRUBOŚĆ CZYNIĄ Z NIEJ NIEPOWTARZALNY PRODUKT I WEŁNĘ NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI. UŻYWANIE JEJ DO ROBIENIA NA DRUTACH SPRAWI, ŻE KOŃCOWY EFEKT BĘDZIE NIEPOWTARZALNY, A TWOJE NOWE UBRANIE NABIERZE ORYGINALNEGO I OSOBISTEGO CHARAKTERU. OD TEJ PORY TO TY BĘDZIESZ WYZNACZAĆ TENDENCJE, BEZ WZGLĘDU NA TO, GDZIE SIĘ WYBIERZESZ.

POZNAJ PROCES POZYSKIWANIA WEŁNY

1.- STRZYŻENIE OWIEC

Kiedy zima dobiega końca, owce dłużej nie potrzebują swojej naturalnej ochrony przed chłodem. Na wiosnę postrzygacze owiec golą je, pozyskując spójne runo i tym samym zwierzęta są przygotowane na letnie upały.

2.- PRANIE RUNA

Teraz można przystąpić do prania pozyskanego runa. Robi się to w gorącej wodzie z dodatkiem produktów odkażających. Dzięki temu wyeliminowane zostają wszelkie zanieczyszczenia i nagromadzony brud.

3.- ZGRZEBLENIE

Polega na delikatnym rozluźnieniu i rozczesaniu splątanej masy runa, co ma na celu wyodrębnienie równomiernych pasm i równoległym ułożeniu włókien. Tak przygotowane runo jest gotowe do następnego etapu.

4. PRZĘDZENIE

Włókna runa zostają wielokrotnie rozciągane i skręcane aż do pozyskania pożądanej grubości. W tym etapie wykorzystuje się kołowrotek lub wrzeciono.

5.- FARBOWANIE

W garze wypełnionym wrzącą wodą zostaje rozpuszczony barwnik. Następnie nici wprowadzone zostają do wody i pozostawiane na odpowiedni czas, który pozwoli złapać im kolor. Biały kolor naszych włóczek jest bardzo czysty, dzięki czemu z łatwością pochłania szeroką gamę różnych barwników.

6.- NITKOWANIE

Wełnę poddaje się ponownemu skręcani, aby nadać jej ostateczny kształt i wygląd. Gotowe! Mamy kłębek nici w kolorze, który wcześniej wybraliśmy. W taki właśnie sposób powstaje naturalna włóczka 100% w We Are Knitters.

CHARAKTERYSTYKA NASZYCH WŁÓCZEK

GRUBA WEŁNA

Idealna grubość

 • Nasza gruba włóczka doskonale nadaje się dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z drutami.
 • Jest to włóczka skręcana tylko raz, bardzo gruba.
 • Motki są dużo większe od tych powszechnie spotykanych, 200 gr / 80m w każdym z nich. Do pracy zaleca się używać drutów 15mm lub większych.

CIENKA WŁÓCZKA

Bardzo lekka

 • Cieńsza od naszej The Wool.
 • Jest bardzo delikatna i łatwo się nią robi na drutach. Włóczka z jednego pasma.
 • Jeden kłębek to 100 gr/140m. Do pracy z nią zaleca się używać drutów 8mm lub większych.

MERIWOOL

Superwash

 • Włóczka z wełny merynosów to jedna z najlepszych nici odznaczająca się wysoką jakością i elastycznością. W szczególności wyróżnia ją jej lekkość i delikatność.
 • Dodatkowo ubrania wykonane z tej włóczki z powodzeniem można prać w pralce, stosując delikatny program prania.
 • Jeden kłębek to 100gr/136m. Przy pracy zaleca się używanie drutów 5mm.

BABY ALPACA

Niepowtarzalna delikatność

 • Baby Alpaca to jedna z najbardziej ekskluzywnych włóczek.
 • Jest jedną z najcieńszych i najdelikatniejszych, jakie na dziś oferuje rynek. Nie będziesz mogła przestać jej dotykać!
 • Każdy kłębek to 50gr/112m. Przy pracy zaleca się używać drutów 5mm lub większych..

THE MERIPACA

Perfekcyjna mieszanka

 • Meripaca łączy w sobie dwa świetne włókna: Merino i Baby Alpaca, czego efektem są wyjątkowe właściwości jeśli chodzi o ciepło jakie daje, miękkość i wytrzymałość.
 • Kombinacja 80% Merino Superwash i 20% Baby Alpaca sprawia, że można ją prać w pralce (używając odpowiedniego cyklu i płynu do prania wełny).
 • Do pracy z tą włóczką zalecamy 5mm druty. Każdy motek to 140m w 100gr.